Bateriové kamery se solárním panelem

Zabezpečit majetek lze snadno i na místech, kde není elektřina.

Dnes si odhalí základní informace a technické možnosti, které mohou pomoci při výběru vhodné varianty bezpečnostní kamery,  kterou lze instalovat i  na místech bez dostupné elektřiny.

Moderní technologie se vyvíjejí překotným tempem, a to co bylo před pár lety finančně a technicky náročné je dnes hračka i pro úplného amatéra. Řeč je o zabezpečení majetku pomocí WiFi bezdrátové kamery nebo WiFi bezdrátového kamerového systému.

WiFi kamery nabízí kromě pořizování záznamu vnitřních a venkovních prostor také řadu dalších funkcí.  Umožňují sledovat online obraz v reálném čase doslova z jakéhokoliv místa na světě přes chytrý telefon, tablet nebo počítač. Využít můžete funkce interkomu, nočního infračerveného vidění, spouštění výstražného svícení a alarmu při vniknutí nezvaného hosta a spoustu dalších vychytávek.

Obrázek1

WiFi kamera je celkem nenáročné zařízení, které ke svému provozu potřebuje pouze připojení k internetu a elektřině. Připojení k internetu zajišťuje WiFi v místě, kam zamýšlíte kameru umístit. Připojení k elektřině zajišťuje klasický napájecí adaptér připojený do zásuvky. Pokud jste na instalaci kamer mysleli při stavbě domu nebo rekonstrukci a máte zásuvky připravené poblíž, patříte mezi ty šťastnější.

Jde to i tam, kde není elektřina

Co ale dělat, když chci umístit kameru na místo, kde není elektřina, případně by její instalace byla přinejmenším drahá a složitá? Ať už se jedná o odlehlý kout Vašeho domu, garáž, stodolu nebo stáje, řešení je dnes úplně snadné.

Bateriové WiFi kamery

Vybírat můžete z celé řady WiFi bateriových kamer, které ke svému napájení využívají vestavěné baterie. Kameru tak můžete umístit doslova na jakékoliv místo bez přemýšlení o tom kde vezmu elektřinu. Bateriové WiFi kamery mají všechny funkce klasických WiFi kamer včetně online sledování obrazu na mobilním telefonu. Instalace Vám zabere nanejvýš několik desítek minut a zvládne ji snadno i ten, kdo nemá žádné předchozí zkušenosti.

01

Jak bateriová kamera funguje?

Před první instalací je třeba kameru nejprve nabít klasickým napájecím adaptérem podobně jako mobilní telefon. Napájení zpravidla trvá 5-10 hodin dle kapacity baterie. Následně kameru instalujete na požadované místo a přes mobilní aplikaci propojíte s Vaší WiFi. To je vše, kamera je v tu chvíli připravena a zcela funkční.

Jaká je výdrž kamery?

              Bateriová kamera nemá neomezenou výdrž. U jednotlivých modelů se výdrž baterie na jedno nabití pohybuje mezi jedním až šesti měsíci, dle kapacity vestavěné baterie. Na celkovou výdrž má však vliv mnoho dalších faktorů. Tím nejdůležitějším je individuální nastavení kamery, ve kterém si můžete zvolit, zda bude kamera pořizovat a ukládat záznam nepřetržitě, nebo pouze ve chvíli, kdy zaznamená pohyb před kamerou.

U druhé možnosti se výdrž kamery výrazně zvyšuje i když velice záleží, na jakém místě je kamera umístěna. Pokud umístíte kameru na rušné ulici s velkou frekvencí pohybu, bude kamera v provozu takřka nepřetržitě.

 Jak zvýšit výdrž kamery?

              Skvělou možností, jak prodloužit výdrž kamery je připojení solárního panelu pro průběžné zpětné dobíjení baterie. V ideální případě se tak výdrž baterie prodlouží až na trojnásobek původní doby.  Důležité je, aby byl solární panel instalován na místě, kde je dostatečná intenzita slunečního svitu.

              Bateriové kamery je možné pořídit samostatně, nebo v setech se solárním panelem už od výrobce, nebo solární panel dokoupit zpětně. Při výběru setu bateriové kamery se solárním panelem je třeba dát pozor na způsob upevnění solárního panelu. Ve své podstatě jsou pouze dva typy upevnění.

13

První typ bateriové kamery má solární panel připevněný přímo na těle kamery. Výhodou je, že nemusíte solární panel instalovat samostatně. Ušetříte si tak práci a čtyři díry ve zdi. Nevýhodou je, že tato kamera musí být umístěna pouze na místě, kde na solární panel dopadá dostatečné množství slunečního svitu.

Druhý typ setu bateriové kamery může má solární panel upevněný na samostatném držáku.  Kamera a solární panele jsou pak propojeny kabelem. Ve většině případů má kabel délku alespoň tři metry s možností nastavení prodlužovacím napájecím kabelem. Výhodou tohoto řešení je, že kamera může být umístěna i tam, kde žádné sluneční světlo nedopadá, například pod okrajem střechy nebo uvnitř stodoly a přesto dochází k jejímu zpětnému dobíjení. Nevýhodou je pouze nutnost instalovat držák solárního panelu samostatně. 

Dnes jsme si nastínili základní způsob možností, jak zabezpečit majetek na místech, kde není dostupné připojení k elektřině. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit prostřednictvím naší technické podpory na adrese info@quil.cz

V některém z příštích rubrik si řekneme, jak zabezpečit místa, kde není dostupná elektřina ani připojení k WiFi.