Chytré prsteny

Jsou technologická novinka, která přináší jedinečnou image i kontrolu zdraví.

Také jste milovníci technologických vychytávek a inovativních řešení? V tom případě muselo Vše srdce zaplesat s příchodem chytrých prstenů.

A pokud jste o tomto novém technologickém segmentu nositelné elektroniky ještě neslyšeli, tak právě pro Vás je dnešní článek, ve kterém se dozvíte, co je chytrý prsten, jaké má funkce a jak vybrat správnou velikost.

Co je chytrý prsten?

Chytré prsteny kombinují špičkové materiály - nejčastěji titan a ušlechtilou ocel, moderní nanotechnologie a elegantní kompaktní design. Výsledkem je zařízení s hmotností okolo 5g, vlastní baterií a několika senzory. To vše zabalené v těle běžného prstýnku.

R3_smart_ring_(1)

Jak to vlastně funguje?

Chytrý prsten je autonomní zařízení, které v průběhu celého dne (nebo času kdy prsten nosíte) provádí měření hodnot. Pro jejich zobrazení se chytrý prsten následně spáruje s mobilní aplikací, do které hodnoty prostřednictvím Bluetooth přenese.

Prsten má vlastní paměť a dokáže ukládat data až 30 dní zpětně.

R3 smart ring (10)

Jaké má chytrý prsten nejčastější funkce?

Chytré prsteny jsou vybaveny hned několika senzory. Díky tomu umožňují měřit základní data o každodenní fyzické aktivitě a zároveň monitorovat důležité hodnoty tělesného zdraví.

  • Srdeční tepová frekvence
  • Míra okysličení krve
  • Tělesná teplota
  • Kvalita spánku a spánkových fází
  • Denní počet kroků / ujité vzdálenosti / spálených kalorií

Jednotlivé hodnoty lze měřit a zaznamenávat automaticky nebo spouštět manuální měření přes mobilní aplikaci.

Aplikace přináší nejen přehled o naměřených hodnotách, ale také dává doporučení pro jejich optimalizaci s zlepšení.

R3 smart ring (6)

Proč chtít chytrý prsten?

Chytré prsteny dovedou monitorovat zdravotní funkce a základní hodnoty při běžném pohybu i sportu, podobně jako chytré hodinky. Na rozdíl od nich mají hned několik výhod:

  • Chytrý prsten měří tělesné a fyzikální funkce bez toho, aby neustále odváděl Vaši pozornost příchodem oznámení a upozornění.
  • Mobilní telefon můžete nechat v klidu doma na stole. Pro fungování a získání dat nemusí být prsten neustále spárovaný s chytrým telefonem a Vy si tak od něho můžete v klidu odpočinout. Chytrý prsten ukládá naměřená data až 30 dní zpětně do vlastní paměti, ze které jsou data synchronizována s aplikací po opětovném spárování.
  • Na rozdíl od chytrých hodinek můžete mít prsten při jakékoliv aktivitě. Je totiž malý, lehký, odolný a vodotěsný.
  • Špičkové materiály zajišťují jedinečný vzhled a zároveň odolnost bez rizika rozbití displeje nebo poškození zařízení.

R3_smart_ring_(7)

Dobrý zpráva na závěr

Až do nedávné doby byla asi největší překážkou v pořízení chytrého prstenu vysoká prodejní cena. Díky příchodu menších výrobců lze základní chytrý prsten pořídit až za cenu hluboko pod psychologickou hranicí dvou tisíc korun - https://www.equil.cz/chytre-prsteny/